Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Volby do Školské rady PDF Tisk Email

Více informací naleznete ZDE (velikost souboru 121 kB)

Volební řád  (velikost souboru 1,14 MB)


 

 
Den otevřených dveří PDF Tisk Email

21. března jsme připravili pro budoucí prvňáčky den otevřených dveří. Dopoledne nás navštívily děti z mateřské školy V Domcích.

Odpoledne čekali na děti naši deváťáci, kteří provázeli děti s rodiči školou.

Celý článek...
 
Láďa Horák a Marie Terezie v Hradci Králové PDF Tisk Email

Důstojně a po svém přistoupil k 300. výročí narození velké evropské císařovny Láďa Horák z 9. A. Ke skvělému 3. místu z okresního kola Dějepisné olympiády připojil i úctyhodné 6. místo v kole krajském, uspořádaném v Hradci Králové v první jarní den 20. 3. 2017.

Celý článek...
 
Karneval masek ve školní družině PDF Tisk Email

V únoru jsme uspořádali dětský karneval masek, na který dorazili princezny a princové, břišní tanečnice, zvířátka všeho druhu, kovbojové, piráti a pohádkové bytosti. Užili jsme si zábavné odpoledne, na které se můžete podívat do fotogalerie.

J. Pauzarová


 

 
Den otevřených dveří a zápis do prvních tříd PDF Tisk Email

DOD zapis oprava w


 

 
„Réva“ V Domcích PDF Tisk Email

Nikoliv, milý čtenáři, nejedná se o pěstitelský vinařský experiment s nastupujícím předjařím… To jen cimbálovka (rozuměj cimbálová hudební skupina) ze Zlína nás 22. 2. 2017 přijela potěšit i poučit rovnou do školy!

Celý článek...
 
ZLATÝ SLAVÍČEK – pěvecká soutěž PDF Tisk Email

Školní družina uspořádala pro děti 1. – 3. ročníku soutěž ve zpěvu. Celkem se do soutěže přihlásilo okolo 30 odvážlivců. První kolo proběhlo v jednotlivých odděleních. Děti, které získaly nejvyšší počet bodů, postoupily do druhého finálového kola, které se konalo dne 13. února. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – sólo nebo duo.

Porota složená z dětí, které navštěvují hudební kroužek v čele s paní učitelkou Danou Nyčovou, to neměla jednoduché. Zaznělo mnoho krásných písniček, děti byly odvážné a ti, kteří nesoutěžili, byli bezvadné publikum.

V  kategorii sólo zvítězila Petruška Moravcová ze 3. B a se stejným počtem bodů  Honzík Velikovský z 2. A. V kategorii duo zvítězila dvojice Miriam Skalická a Terezka Stiburková z 3. B.

Těšíme se na příští soutěž a nové ZLATÉ SLAVÍKY.

J. Pauzarová


 

 
Oblastní kolo pěvecké soutěže „Karlovarský skřivánek“ PDF Tisk Email

Čtvrtek 9. 2. 2017 se pro Nikol Dobromyslovou a Kristýnu Rykrovou (obě žákyně 9. B) stal jedním velkým životním dobrodružstvím. Vždyť každá hned se dvěma připravenými písněmi reprezentovala školu na prestižní pěvecké soutěži Karlovarský skřivánek 2017, jejíž oblastní kolo pro žáky ZUŠ i žáky ZŠ uspořádala Základní umělecká škola v Polici n. M.

Nikol si připravila pěveckou interpretaci lidové písně Čížečku, čížečku a umělé současné písně Každou vteřinou; Kristýna písně Náchodský zámeček a Už z hor zní zvon. A konečný verdikt poroty? Obě naše děvčata byla v kategorii starších žáků ZŠ po zásluze odměněna 3. místem! Velkou zkušenost pro Nikol a Kristýnu představovalo i společné naslouchání mimořádným výkonům mladých pěvců a pěvkyň, kteří se ve sborovém i sólovém zpěvu školí na některé ze ZUŠek náchodského a trutnovského okresu.

Nikol a Kristýno, přijměte naši srdečnou gratulaci k bronzovým „skřivánkům“, děkujeme vám oběma za úspěšnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Jaroslav Dvorský (pedagogický doprovod)


 

 
VÝSLEDKY ZÁVODU AUTOMODELÁŘŮ PDF Tisk Email

aneb 9. února 2017, Trutnov a seriál DDM CUP 2016/2017

Ve čtvrtek  9.2.2017 v podvečerních hodinách se uskutečnil další závod DDM Cupu 2016/2017 a to konkrétně na dráze v Trutnově. Čekal se velký příval přespolních, ale nakonec se většina omluvila a dorazil pouze jeden a to Adam Beran.

Celý článek...
 
Projekt Erasmus+ „Vitajte u nás!“ pokračuje i v roce 2017 PDF Tisk Email

Po loňských týdnech ve slovenských Levicích, italském Viterbu a u nás v Trutnově bude projekt pokračovat v květnu v Turecku a na podzim v Lotyšsku.

Město Yahyali, které v květnu převezme pomyslnou hostitelskou štafetu, leží ve středním Turecku, přibližně 600 km od Istanbulu, 250 km od hlavního města Ankary a téměř 400 km od syrských hranic. Nejbližší letiště se nachází ve městě Kayseri, které je vzdáleno cca 75 km. Yahyali leží v nadmořské výšce přes 1 000 m n. m. a nedaleké vrcholy dosahují nadmořské výšky až 3 500 m. V blízkosti města se rozkládá Národní park Aladaglar, ve kterém se nachází spousta vodopádů, ptačí ráj s koloniemi plameňáků, údolí řeky Zamanti, „Sedm jezer“ a další úchvatné přírodní scenérie. Město Yahyali je proslulé ruční výrobou koberců a pěstováním jablek a třešní…Představu o městě a okolí si můžete udělat zde:

Žáci 2. stupně naší školy o letenky soutěží např. v Eurorebusu, Zeměpisné olympiádě a v samostatné soutěži nazvané „O turecké zemi“. Osmici šťastlivců, kteří se do 2 000 km vzdáleného města podívají, budeme znát na přelomu února a března.


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 45

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.