Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
DDM - cup 2016/2017 PDF Tisk Email

Dne 22.12.2016 od 18:00 hod. se uskuteční druhý (předvánoční) závod nového ročníku DDM-cupu.

více informací POZVÁNKA


 

 
Informace pro rodiče PDF Tisk Email

prevence rizikového chování směřujícího k chování přestupující zákon  (velikost souboru 679 kB)


 

 
Sovy na přírodopisu PDF Tisk Email

Jirka Švál si na dnešní hodinu přírodopisu připravil druhou část referátu – povídání o chovu sov. Svoje povídání doplnil o zajímavosti z jejich chovu, které získal na SLŠ V Trutnově, kde navštěvuje zájmový kroužek. Na závěr mu žáci pokládali otázky související s péčí o dravce a sovy. 

Mgr. Jana Matěnová


 

 
Beseda s chovatelem plazů PDF Tisk Email

Již tradičně naši školu navštěvuje chovatel plazů pan Petr Voňka. V letošním roce přivezl téměř všechny zástupce plazů (krokodýla nechová, ale je to jeho přání, místo nich má pumy).

V první části žáci odlišili obojživelníky a plže od plazů, dále proběhla ukázka želv a ještěrek (agamy  a bazilišky). V poslední části žáci popisovali hady. Měli jsme  možnost prohlédnout si anakondy, krajty či hroznýše.

Na atmosféru se podívejte do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, učitelka přírodopisu


 

 
Ohlédnutí za podzimem ve školní družině PDF Tisk Email

Nečekané, avšak radostné změny přinesl letošní podzim ve školní družině. Společnými silami jsme zvládli velký kus práce a odměnou nám všem jsou barevně vymalované prostory družin a nové nábytkové sestavy pro děti. Rádi bychom se s Vámi podělili o naši radost alespoň prostřednictvím fotogalerie. Děkujeme za hezké a tvůrčí prostředí!

Děti a vychovatelky ze školní družiny


 

 
Dravci na hodině přírodopisu PDF Tisk Email

Jirka Švál ze 7.A navštěvuje kroužek dravců na Střední lesnické škole. Proto nás na hodině přírodopisu seznámil s jejich životem a zástupci, donesl i ukázky. Na závěr připomněl i organizaci Zayferus, která se zabývá komplexní péčí o zraněné dravce a vrací je zpět do  přírody a pravidelně do naší školy jezdí s ukázkou dravců a sov.

Jana Matěnová, učitelka přírodopisu 


 

 
Kde se vzal v Trutnově drak? PDF Tisk Email

Na tuto a mnoho dalších otázek dostaly odpověď děti z 1. C při návštěvě Muzea Podkrkonoší. Programem nás provázela kronikářka města Trutnova paní Alena Křivská. Zajímavé povídání bylo doplněno projekcí a soutěžemi. Při zpáteční cestě do školy jsme se prošli Dračí uličkou.

Bc. Jana Synková


 

 
Vánoce na kopci PDF Tisk Email

                          Vanoce na kopci 2016


 

 
Jak a co svačí žáci V Domcích PDF Tisk Email

Typická výbava školních lavic o přestávkách? Krabičky a dózy. Umělohmotné i plechové. Nejrůznější barvy i velikosti. Občas ještě „naducaný“ igelitový pytlík. V pozoru sekundují nápojové originály, ale hlavně nejrůznější PET láhve a jiné „nádoby“ (na vzestupu jsou zvláště pohodlné sportovní láhve), a to s většinovým „domácím“ obsahem… Zkrátka svačina v akci! Jak a jaká ale (nejvíc) chutná našim žákům?

Celý článek...
 
Plavání a já PDF Tisk Email

I tentokrát jsme v rámci mluvního cvičení vyslechli a zhlédli mluvní cvičení žákyně 6. B Valinky Bryknarové, které bylo na téma plavání.

Plavání je velkou zálibou Valči, jak by také ne, vždyť ve vodě je 6x týdně.

Valinka nám vyprávěla, že plave vlastně od 9 měsíců, k plavání ji přivedl tatínek, takřka denně je v bazénu. Jezdí na závody, ve kterých byla úspěšná, na ukázku samozřejmě přinesla i své medaile.

Děti dávaly spolužačce různé dotazy, na které velmi pohotově odpovídala, a my jsme se mohli díky tomu dozvědět, co je to rozplavba, polohový závod, jaký je její oblíbený plavecký styl, kdo je jejím velkým vzorem a klubovým trenérem.

Mluvní cvičení bylo velmi pěkné a nám všem se moc líbilo.

Děkujeme.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 43

Vyhledávání

Banner
Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.