Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
„Vánoce na kopci“ PDF Tisk Email

   V pátek 22. listopadu proběhly na naší škole „Vánoční dílny“, pod vedením pí uč. Mgr. Jarmily Gécové, které pomáhaly šikovné ruce našich dětí z 2. stupně.

   V pondělí 25. listopadu se konalo „Vánoční vyrábění“ v kmenových třídách v režii třídních učitelů.

   Pozadu nezůstaly ani učitelky prvního stupně a naše milé vychovatelky. Jejich zručné ruce vytvořily další řadu kouzelných dárků.

   Povedené výrobky mohli návštěvníci zhlédnout a zároveň zakoupit na pátečním večerním vystoupení, známém jako „Vánoce na kopci“, které v letošním roce pořádal 1. stupeň.

   I v letošním roce tuto akci zahájil p. starosta Mgr. Ivan Adamec, zhostil se slavnostního okamžiku a po odpočítávání rozsvítil vánoční strom, potom následoval vánoční program žáků naší školy a celý večer vyvrcholil úžasným ohňostrojem.  


 

 

 

 
Poděkování PDF Tisk Email

Občanské sdružení Život dětem děkuje všem žákům a rodičům za účast při sbírce.

Děkovný certifikát


 

 

 
Adaptační den PDF Tisk Email

27.9. - 6.B a C

4.10. - 6.A a C

zpráva zde

Celý článek...
 
Barevný týden PDF Tisk Email

Od 11. do 15. listopadu si děti 4. oddělení ŠD udělaly týden plný barev. První den byl „sluníčkový“ - vládla nám barva žlutá, úterý „šmoulí“ - modrá, středa „sněhová“ - bílá, čtvrtek „srdíčkový“ - červená a pátek „žabičkový“ - zelená. Úplně všechny děti se snažily danou barvu dodržet a získat tak malou odměnu. Ochotně se k nám přidaly i paní uč. Nyčová a Škopová, za což jim děkujeme. Celý týden jsme si užili a určitě si brzy společně zase nějakou „akcičku“ vymyslíme.

Synková Jana


 

 
Exkurze na Obchodní akademii Trutnov PDF Tisk Email

v rámci projektu „Děti se učí hospodařit s penězi

(oblast finanční gramotnosti)

     Již třetím rokem jsme se v rámci finanční gramotnosti ve výchově k občanství zúčastnili návštěvy na Obchodní akademii v Trutnově – projekt nesl název „Děti se učí hospodařit s penězi“.

Celý článek...
 
Vánoce na kopci PDF Tisk Email

Vanoce


 

 
Beseda s Městskou policií Trutnov PDF Tisk Email

Během listopadu probíhaly na naší škole besedy pod vedením Bc. Zmatlíka z Městské policie Trutnov. Žáci se seznámili s šikanou a kyberšikanou nejen ve škole. Dozvěděli se, jakým způsobem na ni reagovat, na koho se obrátit a kdo ji může pomoci vyřešit. V další části se věnovali ochraně zejména dětí v případě ohrožení. Na závěr dvouhodinové besedy žáci pokládali dotazy, týkající se práce strážníků.

Na zajímavé momenty se podívejte do fotogalerie.

další foto


 

 

 

 
Beseda s chovatelem hadů PDF Tisk Email

8. listopadu 2013 se v sedmičkách konala dlouho očekávaná beseda s chovatelem plazů panem Voňkou. V první části besedy se žáci dozvěděli spoustu důležitých informací o jejich životě v přírodě, různých zajímavostech a novinkách. Druhá část byla určena jejich chovu v zajetí, jejich potřebám. Závěr dvouhodinové besedy sloužil ukázkám hadů škrtičů, které do školy chovatel každoročně přiveze. Žáci měli možnost se s nimi i vyfotografovat.

                                                                                                              Jana Matěnová

další foto


 

 

 

 
Halloween na 1. stupni – projektový den PDF Tisk Email

Děti ze 2.A, 2.D, 3.C a 4. B si uspořádaly „halloweenskou party“ ve svých třídách a seznámily se s původem této tradice a ve strašidelných maskách pak obešly třídy na 1. stupni. Děti ze 2.A si v rámci anglického jazyka osvojily slovíčka na téma – Halloween.

Rády bychom poděkovaly rodičům za pomoc při přípravě tohoto projektového dne a maminkám za přípravu halloweenských specialit.

Třídní učitelky


 

 

 

 
VLK V ROUŠE BERÁNČÍM PDF Tisk Email

aneb 22. října 2013, Trutnov a seriál DDM CUP HK

 

Dne 22.10.2013 se uskutečnil první oficiální závod na naší autodráze a to v rámci 6-ti plánovaných závodů DDM CUP 2013 Hradec Králové. Tento termín byl po domluvě s organizátory DDM HK přesměrován do Trutnova.

 

            Na úterní závod pořádaný v podvečer v Trutnově dorazilo celkem 17 závodníků ze 4 klubů – Trutnova, Žamberka, Pardubic a Hradce Králové. Nicméně již v prvních minutách tréninku někteří mimotrutnovští zjistili, že tak dobrý nápad to asi nebyl. Neznámá dráha plná zatáček a místní, co ji dokonale zvládají. Zejména nutnost precizního brzdění po dlouhé rovince před jezdci přinášely mnohým závodníkům krušné chvilky. Ale po chvíli všichni zjistili, že dráha je sjízdná, počítání také funguje a tak není třeba se „vlka bát“.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí41424344454647DalšíKonec »

Strana 41 z 47

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.