Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Školní poradenské pracoviště nabízí: PDF Tisk Email

 

Diagnostický a nápravný program zaměřený na vytváření, rozvoj, posilování a propojení smyslových, kognitivních a motorických funkcí (více informací zde)

 

Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou (více informací zde)

 

Nápravný program čtení metodou SFUMATO ( více informací zde )


 

 

 

 
Přijímací zkoušky do tříd s rozšířenou výukou cizích jazyků PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 23. května 2013 se uskuteční od 8:30 hodin přijímací zkoušky (diktát a čtení v českém jazyku, v anglickém jazyku poslech, pracovní list a rozhovor). Protože se anglický jazyk učí povinně od třetího ročníku na všech školách, budou mít žáci přibližně stejné podmínky.

V naší škole se s angličtinou žáci setkávají už od prvního ročníku zábavnou formou. Ve třetím ročníku se učí 3 hodiny týdně, ve čtvrtém a pátém 4 hodiny týdně. Jazykové třídy a jazykové skupiny ve výuce pokračují v optimálním tempu a větším rozsahu. Mají možnost uplatnit angličtinu i v jiných předmětech, například v přírodovědě. V šestém ročníku začínají s dalším cizím jazykem. V jazykových skupinách se žáci učí od šestého ročníku francouzský jazyk. V ostatních třídách se vyučuje německý jazyk. Škola pořádá pro žáky zájezdy do Anglie, Německa nebo Francie.

           O přijetí budou informováni rodiče písemně do 31. května 2013.

           Přihlásit se mohou žáci 3. a 5. ročníků všech základních škol, kteří mají zájem o rozšířenou výuku cizích jazyků. Přihlášky zasílejte do školy písemně nebo osobně do 21. května. Přihlášku si můžete stáhnout zde.Těšíme se na Vás.

 

Vedení školy


 

 
Přednáška v rámci programu „PROMĚNY“ pro žáky 6. ročníku PDF Tisk Email

Přednáška proběhla na naší škole v pátek 26. dubna 2013 během 2. vyučovací hodiny a vedla ji, jako obvykle, pí. Mgr. Alena Blažková – zástupkyně programu „Proměny“, která s naší školou spolupracuje již několik let. Téma přednášek je vždy zaměřeno na dospívání – tentokrát se účastnili poloviny přednášky i chlapci. Poté se odebrali do třídy a zbytek přednášky byl věnován děvčatům - intimní hygieně, menstruaci, používání tampónů – děvčata opět obdržela vzorky v podobě menstruačních vložek, menstruačního kalendáře a brožury. Na závěr byl prostor k diskusi.

Beseda je realizována v rámci předmětu Výchova k občanství.

     Přednášky pí. Mgr. Blažkové jsou vždy velmi zajímavé, poutavé, upřímné, otevřené, ale zároveň i vtipnou formou podávané, jazykem dnešních teenagerů. Přednes střídá pí. Mgr. Blažková se svou prezentací, které je každoročně nově vypracovaná.

     Naše škola má s pí. přednášející velice dobré zkušenosti a každý školní rok se pro dívky, letos zčásti i pro chlapce, pořádá a domnívám se, že je to velmi přínosná beseda.

 

Romana Krulišová

 


 

 
Etické dílny na naší škole PDF Tisk Email

  V průběhu zimních měsíců na naší škole proběhly Etické dílny vedené paní Ing. K. Mihatschovou. Žáci se pod jejím vedením seznamovali s životními hodnotami důležitými při formování osobnosti. Návodnými otázkami si sami nacházeli odpovědi a stali se tak spolutvůrci hodnotového žebříčku. V jednotlivých ročnících se žáci seznámili s těmito tématy:

6. ročník - Rodina

7. ročník - Kdo jsem

8. ročník - Přátelé

9. ročník - Média

 

Na práci žáků se podívejte na fotografiích.

 

Jana Matěnová, metodik prevence


 

 

 

 
Ředitelské volno PDF Tisk Email

Z technických důvodů uděluje ředitelka školy na pondělí 29. dubna a úterý 30. dubna 2013 ředitelské volno.

V uvedených dnech nebude v provozu žádné oddělení školní družiny ani školní jídelna.


 
INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA ČNB V HRADCI KRÁLOVÉ PDF Tisk Email

 

  Interaktivní výstava ČNB se uskutečnila u příležitosti 20. výročí koruny a ČNB. Výstava se konala na akademické půdě hradecké univerzity v prostorách Fakulty informatiky a managementu. V prostorách výstaviště se nacházelo pět panelů s interaktivními hrami, které zábavnou formou představovaly hlavní činnosti centrální banky a její roli v ekonomice. Hry se ovládaly dotykem prstů na obrazovce nebo pohybem vlastního těla. Žáci ve „vlastních rukou“ drželi inflaci na cílové dvouprocentní hranici a řídili oběh peněz, anebo si mohli prověřit svoji znalost ochranných prvků bankovek a v neposlední řadě si mohli ověřit pravost bankovek a platebních karet pod UV lampou, která byla rovněž instalována v prostorách výstavy.

     Udělali jsme několik fotografií a máme v plánu jednu z nich poslat do soutěže. Škola může vyhrát předplatné Hradeckého deníku a stříbrnou pamětní minci ČNB.

   Tato exkurze významně přispěla k rozšíření vědomostí a znalostí v oblasti finanční gramotnosti žáků.

     Největším zážitkem byl pro žáky „milión“, který si mohl každý žák odnést v rozdrcených bankovkách.

     Tato výstava již proběhla v několika městech Čech i Moravy – Ostrava, Brno, Ústí nad Labem. My jsme navštívili výstavu v Hradci Králové. Posléze se výstava přesune ještě do Plzně a Českých Budějovic.

 

  Mgr. Romana Krulišová


 

 

 
Kurzy CŽV pro akademický rok 2013/2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marta Kolaříková   
Pátek, 08 Únor 2013 13:43
Fakulta veřejných politik SU přijímá přihlášky do kurzů celoživotního vzdělávání pro akademický rok 2013/2014. Pro konzultační středisko v Trutnově se jedná o dva kurzy, oba splňující požadavky kladené na sociální pracovníky dle Zákona 108/2006 Sb. O sociálních službách. Jedná se o kurzy "Veřejná správa a regionální politika" v programu Sociální politika a sociální práce a o kurz "Sociální patologie a prevence" v programu Speciální pedagogika. Podrobnosti o kurzech a přihlášky naleznete na http://www.slu.cz/fvp/cz/celozivotni-vzdelavani
Aktualizováno Pátek, 08 Únor 2013 13:44
 
ŽÁCI PŘIJATÍ K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ ve školním roce 2013/2014 PDF Tisk Email
Celý článek...
 
Vánoční florbalový turnaj PDF Tisk Email

Žáci ze Školního parlamentu si přáli zorganizovat sportovní turnaj mezi třídami.

Před vánočními prázdninami se konal již tradiční vánoční turnaj mezi jednotlivými třídami. Každá třída si určila název týmu. Podmínkou byla dívka po celou dobu utkání na hřišti. Hrál „každý s každým“.

Nejprve začalo klání mezi šestými a sedmými ročníky. Vítězem se stalo mužstvo 7. B, na druhém místě skončila 7. A a na třetím místě skončila 6. B.

V druhé části nastoupili žáci osmých a devátých tříd. Vítězem se stala třída 9. B, na druhém místě skončila 8. A a na třetím místě 8. B (rozhodl vzájemný zápas).

Ve třetí části se střetla vítězná třída s týmem učitelů, na který se žáci velmi těšili a doufali, že nebudou poraženi. Tým učitelů zvítězil 8:3 – měl velmi šikovného a výkonného brankáře!

Všichni si sladkou odměnu svým výkonem zasloužili. Na závěr poděkování paní učitelce Fuchsové, která všechny zápasy pískala.

Připomeňte si celý turnaj na přiložených fotografiích.

 

 

Jana Matěnová


 

 

 

 
Zápis do prvních tříd PDF Tisk Email

pdf button Zápis do prvních tříd a den otevřených dveří. Více informací zde.


 

 
« ZačátekPředchozí41424344DalšíKonec »

Strana 41 z 44

Vyhledávání

Banner
Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.