Celorepublikový turnaj škol v golfu

Svratka (6. -7. 9. 2020 – náhradní termín za červen 2020)
Základním školám, které profitují z blízkosti golfového hřiště a využijí tuto příležitost pro začlenění výuky golfu do svého školního výukového programu, nabízíme sportovní klání, které svojí formou umožňuje nejen porovnání výkonnosti žáků, ale především setkání se s dalšími účastníky projektu.

SPOLEČNĚ NA JEDNOM HŘIŠTI
Turnaje základních škol se mohou zúčastnit žáci 3. - 5. ročníků prvního stupně, kteří navštěvují volitelný předmět "Výuka golfu" na své škole. Systém hry je uzpůsoben tak, aby body svému týmu přinesli i úplní golfoví začátečníci.
Společné setkání dětí, učitelů a ředitelů škol probíhá pravidelně na začátku červnového měsíce a je vrcholem školní golfové sezóny. .

TÝMOVÁ SOUTĚŽ
Princip turnaje je založen na běžných principech soutěže družstev. Formát hry Texas-scramble při hře na 6 jamek umožňuje vytvořit týmy, kde nadanější žák pomáhá začínajícímu hráči k lepšímu výkonu. O celkovém vítězi turnaje výrazně rozhodují dovednostní soutěže, které mají žáci možnost trénovat v hodinách přímo na škole:

 • Puttování na vzdálenost 1 m
 • Puttování na vzdálenost 3 m
 • Puttování na vzdálenost 10 m

 • Chip na vzdálenost 15 m
 • Pitch na vzdálenost 20 m
 • Plná rána na vzdálenost 50 m do kružnice o průměru 10 m

Zprávy z tisku:
Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.
Turnaje se zúčastní žáci 3. až 5. tříd základních škol. Z devíti škol dorazilo 36 dětí, které dostaly možnost porovnat své výsledky s dalšími a prožít skutečné sportovní klání s možností reprezentovat svoji školu. Možnost sejít se na jednom místě tradičně využívají rovněž ředitelé a učitelé, kteří si mohou vyměnit zkušenosti, jak s golfovou výukou nakládají.
Na soutěž dorazily i tři nové školy, které bojovaly o pohár pro nejlepšího nováčka. Vítězem této soutěže se stala Anglofonní základní škola z Prahy, která spolupracuje s Golf Clubem Praha.
V předchozích dvou ročnících hlavní soutěž ovládla 25. ZŠ v Plzni, ale hattrick se Západočechům získat nepodařilo. Putovní pohár odváží ZŠ V Domcích 488 z Trutnova, která působí na hřišti Mladé Buky.
Golf Club Svratka připravil pro všechny účastníky vynikající podmínky i díky ubytovacím kapacitám v nejbližším okolí. Děti soutěžily v turnaji na šest jamek ve formátu Texas scramble a následně v golfových dovednostech: putt, chip, pitch a plný švih do předem definovaného cíle.
Příští ročník se uskuteční opět v tradičním termínu v závěru školního roku.

Konečné pořadí:

 • 1. Základní škola, Trutnov (22 ran)
 • 2. ZŠ a MŠ Dělnická, Karviná (27)
 • 3. Základní škola, Kuřim (32)
 • 4. 25. ZŠ Plzeň (35)
 • 5. ZŠ Velvary (35 ran)
 • 6. ZŠ Komenského Slavkov u Brna (41)
 • Pohár nováčků:

  • 1. Anglofonní základní škola Praha (70)
  • 2. Základní škola Pramínek (82)
  • 3. Základní škola Miloše Šolleho (101)
  • Po dvou druhých místech se nám konečně podařilo zvítězit!!!!!Galerie