Památník bitvy 1866 na Chlumu, Archeopark Všestary PDF Tisk Email

Termín: sobota 19.10.2013,

odjezd v 830, návrat cca 1500

Program: Památník bitvy 1866 na Chlumu

(komentovaná prohlídka muzea )

Archeopark Všestary

S sebou: „sváča“ a pití na celý den, vhodné

oblečení a obuv (dle aktuálního

počasí!!), kartičku pojištěnce

Vstupné a jízdné: hrazeno z grantu

Přihlášky: u p. uč. Fuchsové; maximální

kapacita: 15 žáků!!!

Doprovod: Ing. Zuzana Horáková Radová,  Mgr. Dita Fuchsová

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Exkurze pro 7. ročník PDF Tisk Email

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Termín: 24.9. 2013

Program: Zoolektor (lidoopi)

Zaměření programu:

• Tematická procházka se zoolektorem mezi výběhy zvířat
  • Podrobnější seznámení se šelmami a lidoopy
  • Pracovní listy
  • Život zvířat v různých částech Země

Exkurze pro 6. ročník PDF Tisk Email

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Termín: 18.10. 2013

Program: Země a její sousedé, planetární

stezka

Zaměření programu:

• Tvar, velikost a pohyby Země
  • Čas a jeho měření, časová pásma
  • Další tělesa sluneční soustavy – planety, měsíce, planetky, komety

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM PDF Tisk Email

Poslední volnočasovou aktivitou školního roku 2012/2013 byl výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem středeční odpoledne 19. 6. 2013. Ihned po obědě jsme se vydali do Dvora Králové n.L. Návštěvu jsme začali projížďkou safari. Ve volných výbězích bylo vidět řadu zvířat. Safari je tematicky rozděleno podle oblastí, a tak jsme postupně projeli např. Okavango či Serengeti.

Po „návratu“ ze safari následovala procházka uvnitř ZOO mezi výběhy a klecemi i v jednotlivých pavilonech. Úmorné vedro dávalo zabrat všem, prodejci nanuků měli opravdu žně. A komu zbyly ještě peníze, ten je mohl utratit v zooshopu za drobné suvenýry s africkými zvířaty.

Výlet se konal v rámci volnočasových aktivit a jízdné i vstupné bylo pro žáky hrazeno z grantu „Moderní zeměpis“.

pdf buttonPříloha č. 1

pdf buttonPříloha č. 2

ADRŠPACH PDF Tisk Email

Červen připravil opravdu horké dny, a tak výlet do Adršpachu přinesl to pravé ochlazení ve stínu skal. V pondělí 17. 6. 2013 v odpoledních hodinách jsme pořádali další z volnočasových aktivit. Autobusem jsme se přesunuli do Adršpachu, ke vstupu do skalního města. Jako první jsme se vydali na procházku kolem Pískovny. Naskýtaly se nám nádherné výhledy na jezírko a skály a modrá hladina lákala ke skoku a osvěžení. Zákaz koupání jsme ovšem neporušili a ochlazení našli uvnitř skalního města. Kolem Homole cukru a přes Sloní náměstí jsme zamířili k Velkému vodopádu. Naše volání „Krakonoši, dej nám vodu!“ zaúčinkovalo a několikrát po sobě nás zchladil proud stříkající vody. Někteří odcházeli mokří až na kůži, což jim ovšem v panujícím horku vůbec nevadilo. Pokračovali jsme dále po vyznačeném okruhu a nevynechali ani symboly adršpašských skal – Starostu a Starostovou a Milence. U Ozvěny jsme si společně zakřičeli, abychom vyzkoušeli, jestli to opravdu funguje. Nezklamala…

Před odjezdem jsme se ještě osvěžili nanuky a zmrzlinami, někteří si zakoupili něco na památku. Jelikož se nachýlil večer, vydali jsme se zpět do Trutnova.

« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Home Základní informace Granty a projekty >> Zeměpis