Hospodářský význam skotu PDF Tisk Email

Po roce zavítala mezi osmáky studentka ČZU Praha Bc. Lenka Matěnová a v rámci výuky o sudokopytnících besedovala s žáky 8. B o skotu. Žáky seznámila s chovem a využitím tura domácího, obrázky doplnila ukázkami krmiv a jejich životem ve stáji.

Jana Matěnová, vyučující přírodopisu

Přírodovědný klokan 2017 PDF Tisk Email

Stejně jako každý rok na podzim, tak i letos, čekal na žáky osmých a devátých ročníků Přírodovědný klokan. A tak 11. 10. obdrželi 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, chemie, fyziky a matematiky. Během 40 minut v kartě zaškrtávali své tipy na správné odpovědi. K 24 bodům, s nimiž každý z nich vstupoval do soutěže, pomalu přidávali další, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde

TRAPAS NEPŘEŽIJU aneb TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ! PDF Tisk Email

V pátek 13. října 2017 žáci 2. stupně navštívili představení „Trapas nepřežiju“, které bylo vtipnou formou zaměřeno na zásady slušného chování.

Hlavními aktéry byli Michaela Dolinová, v roli RY-PO-SLUCHa = RYchlá POmoc SLUšného Chování, a Ladislav Ondřej, v roli Karla Loudy, žáka 8. B, který by se rád naučil některým základním pravidlům slušného chování.

Karel Louda přichází do nové školy v novém městě, bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a holek. Díky paní Ry-po-sluch se z Karla stává mladý muž, který ovládá dokonale zásady slušného chování.

Na závěr představení vystoupili Pavel Callta se svými hity „Terapeut“, „Píšem si svůj sen“ a Nelly Řehořová s písničkou z muzikálu „Muž se železnou maskou“ – „Žít jen svou láskou“ a další.

Program se nám všem moc líbil a náležitě jsme si ho užili.

Mgr. Romana Krulišová

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2017 PDF Tisk Email

Ve dnech 13. a 14. října 2017 otevřelo své stánky 64 středních škol a středních odborných učilišť a také 22 firem nabízejících volná pracovní místa.

V Uffu se prezentovaly nejen školy z Trutnova a blízkého okolí, ale také například z Hradce Králové, Pardubic, Dobrušky a dalších vzdálenějších míst.

Deváťáci si mohli vybrat z nepřeberného množství oborů, jako například informatiky, potravinářství, zdravotnictví, ekonomie, gymnázií, umělecké tvorby, služeb, obchodu, gastronomie, stavebnictví, pedagogiky a mnoha dalších profesí.

I naši deváťáci, ostatně jako každý rok, navštívili tento veletrh středních škol a byl pro ně velkým přínosem.

Mgr. Romana Krulišová

« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »