Aktuality
Pozvánka na závod DDM cupu PDF Tisk Email

Pozvánka ZDE (Velikost souboru 75kB)


 

 
Beseda s chovatelem plazů v sedmičkách PDF Tisk Email

Stalo se již tradicí, že do sedmých ročníků v době probírání plazů přijede na odbornou besedu chovatel plazů pan Voňka.  Letos s sebou dovezl zástupce pouštních i stepních želv, z ještěrů baziliška, varana Cipíska, agamu kočičínskou a Vendu agamu vousatou. Z hadů již tradičně Fátimu krajtu tygovanou, Báru anakondu albínskou formu a krajtu tmavou. Všechny si zástupce žáci nejen prohlédli, ale vyslechli si o nich i poutavé a poučné povídání.

Pan Voňka žáky na závěr žáky seznámil i s nově chovanými živočichy – papoušky.

Žákům se beseda velmi líbila a na atmosféru se můžete podívat do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, učitelka přírodopisu


 

 
Beseda s nevidomou paní PDF Tisk Email

Dne 24. listopadu jsme se třídou 5. A a paní učitelkou Čeřovskou šli na besedu s nevidomou paní. Beseda se konala na veterinární klinice. Paní nám vyprávěla o tom, jak se jí žije ve tmě, jak se máme zachovat, když potkáme nevidomého člověka. Mohli jsme si vyzkoušet s klapkami na očích, jak se chodí se slepeckou holí, jak se nalévá voda do hrnku pomocí pípátka. Aby si mohla číst, musela se naučit slepecké Braillovo písmo.  Ukázala nám color test na barvy a telefon pro nevidomé. Vyprávěla nám o svých vodících psech, kteří jí pomáhají v chůzi a orientaci. Paní chodí se cvičeným psem Xantou. Mohli jsme si také vyzkoušet povely a pes nám podával věci, pak jsme mu dali odměnu.

Nakonec se třída podívala do ordinací, kde vyšetřují psy a ostatní zvířata. Děkujeme paní za přednášku, moc se nám to líbilo.

Rozenbergová Aneta, Zajíčková Kristýna, Bischofová Tereza, Danza Anna

Foto: Vejnert Šimon 


 

 
Česko zpívá koledy PDF Tisk Email

                       zpivani w

 

Srdečně vás zveme na zpívání před naší školou.


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 99

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.