VÝSLEDKY ZÁVODU AUTOMODELÁŘŮ PDF Tisk Email

aneb 14. prosince 2017, Trutnov a seriál DDM CUP 2017/2018

Ve čtvrtek  14.12.2017 v podvečerních hodinách se uskutečnil  závod DDM Cupu 2017/2018 na dráze v Trutnově. Jak se již stalo tradicí, tak Trutnov hostí tento předvánoční závod již pravidelně. Hlavně dětem se zde moc líbí.

Do závodu odstartovalo 14 žáků rozdělených do 4 skupin dle výkonnosti. A jsme moc rádi, že se k nám připojila i velmi početná skupina modelářů z Nové Paky. První  skupina  byla sestavena převážně z nováčků a ostatní již z ostřílených borců. Průběh závodu byl jako vždy velmi napínavý a mnohdy rozhodovali pouze metry.

Mezi žáky opět  zvítězil doma neporažený Lukáš Tříska(TU)-(95 kol 17m), na druhém místě skončil další domácí  Adam Trojan(TU)-(89 kol 19m) a třetí byl věčný rival z ostatních závodů a první přespolní Adam Beran(HK)-(85 kol 7m). Opět se ukázalo, že na této technické dráze je znalost této dráhy velice důležitá. Na 4.místě dokončil Marek Smejkal (TU)-(82 kol 11m), na 5.místě Radek Rejman (N.Paka)-(80 kol 1m), na 6.místě Adam Šulc (N.Paka)-(75 kol 19m), na 7.místě Daniel Šulc (N.Paka)-(73kol 15m), na 8.místě Bára Vaněčková (HK)-(70kol 15m), na 9.místě Honza Velikovský (TU)-(65kol 15m), na 10.místě společně Tomáš Vaněček (HK) a Michal Tříska (TU) -(oba 59kol 14m), na 12.místě Milan Stuchlík (N.Paka)-(58kol 25m), na 13.místě Kryštof Novotný (N.Paka)-(56kol 1m) a na 14.místě Pavel Tříska (TU)-(53 kol 0m).

Po ukončení závodu proběhla opět soutěž o nejhezčí karosérii a je opravdu vidět, že některé děti tomu věnují mnoho času a velké snahy. V této soutěži zvítězil Milan Stuchlík, na druhém místě skončil Pavel Tříska  a třetí skončil Daniel Šulc.

Závod dospělých se z časových důvodů nejel.

Všichni závodníci si odvezli drobné dárky a pod stromečkem se našlo i něco málo od Ježíška.

Děkuji všem , kteří se tohoto závodu zúčastnili a i těm co přišli fandit. Velké poděkování patří také maminkám a babičkám od některých závodníků za velice výborné občerstvení.

Další závod tohoto ročníku proběhne 18.1.2018 na dráze v Nové Pace a bude to pro některé závodníky další dobrá zkušenost.

Vedoucí automodelářského kroužku

Tříska Antonín