„Pohádkové nepohádky“ Josefa Čapka PDF Tisk Email

Sám měl doma jedinou dceru Alenku, ale hlásily se k němu všechny české děti. Josef Čapek. Narodil se v našem kraji právě před 130 lety. Jen se zpožděním několika dnů jsme si ve středu 5. 4. připomněli opravdovou celebritu mezi autory tvořícími i pro děti…

Herec Miroslav Táborský se svou ženou (loutkoherečkou) Kateřinou nám „přivezli“ Pohádkové nepohádky, sestavené z textů právě Josefa Čapka. Ten je kdysi s velkým nadhledem a svou typickou laskavostí stylizoval jako nadčasové a ve svých knihách i novinových článcích adresoval dětem, předškoláčkům i čerstvým školákům.

A tak jsme v trutnovském Divadýlku Trdýlku (ZUŠ Trutnov) byli rádi u toho. Vždyť manželé Táborští tentokrát přijeli zahrát jenom pro nás!

Za naše žáčky 1. – 3. tříd

kolektiv doprovázejících učitelů


 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality „Pohádkové nepohádky“ Josefa Čapka

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.