Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Medová hodina přírodopisu v šestkách PDF Tisk Email

Šesté ročníky probírají v hodinách přírodopisu hmyz, dvě hodiny se věnujeme významnému opylovači – včele medonosné. Jeden z významných včelařů Trutnovska – pan Rubáček z Maršova u Úpice nám pokaždé připraví včely k pozorování. Na výuku nám navíc připravil plástve, matečníky, jednotlivé kasty žijící v úlu a navíc žákům poslal na ochutnávku medovicový a květový med. Žáci se na jedné hodině seznámili s životem včel v úlu, jejich přínosem pro přírodu a významem pro člověka, na druhé hodině mikroskopovali včelu.

 Pro žáky byla ukázka přínosná, ochutnávka byla bonusem. Děkujeme za ochotu.

 

Jana Matěnová, učitelka přírodopisu a žáci 6.A, B


 

 
Čarodějnice ve školní družině PDF Tisk Email


 

 
ŠKOLNÍ DRUŽINA – PROJEKT RECYKLOHRANÍ PDF Tisk Email

Po dobu dvou dubnových týdnů a zároveň ke Dni Země probíhal v odděleních školní družiny projekt pod názvem RECYKLOHRANÍ. Cílem projektu bylo seznámit děti s využitím odpadních materiálů a využít je i v dalších rukodělných  činnostech.  Zpracovávali jsme karton, novinový papír a plast. Pro děti byl projekt poučný a zároveň hravý. Naše originální výrobky – šperky, veselé hrníčky, svícny, ryby a žabičky byly vystaveny v prostorách ŠD.

J. Pauzarová 


 

 
Erasmus+: Slovensko 17. – 23.4. PDF Tisk Email

První setkání zúčastněných škol v rámci projektu Erasmus+ „Vitajte u nás!“ proběhlo v dubnu na Slovensku. Pro všechny zúčastněné byl připraven pestrý program.

Celý článek...
 
Okresní kolo v halové kopané: 1. místo PDF Tisk Email

Na palubovce haly v Hostinném se uskutečnilo okresní kolo v halové kopané 6. – 7. tříd. Celkem 6 týmů se zde utkalo systémem „každý s každým“. Náš tým ve složení Jan Valeš (6.A), Petr Dorotík, Radim Zengler, Miroslav Petrů, Matyáš Kruliš, Jakub Mostecký a Tadeáš Hampl (všichni 6.B) v základní hrací době ani jednou neprohrál a i přes porážku v penaltovém rozstřelu se ZŠ Mládežnická Trutnov se mohl radovat ze zlatých medailí a putovního poháru!

Celý článek...
 
Postup do krajského kola McDonald´s Cupu! PDF Tisk Email

Za chladného počasí vyběhli ve čtvrtek 28.4. na trávník v Horním Starém Městě nejmladší fotbalisté základních škol trutnovského okresu – žáci 1. – 3. tříd., mezi kterými nechyběli ani zástupci naší školy. A vedli si v skutku výtečně! Postupně porazili všechn soupeře, kteří jim stáli ve vysněné cestě do Jičína a s přehledem zvítězili. Mohou se tak již těšit do města pohádek, kde se 19.5. uskuteční krajské kolo. Gratulujeme a budeme držet pěsti!!!

Celý článek...
 
Upozornění pro rodiče PDF Tisk Email

Změna termínu třídních konzultačních schůzek

NOVÝ TERMÍN: středa 25. května 2016 od 16:00h do 18:00h


 

 
Úspěch našeho automodeláře PDF Tisk Email

 

Ve dnech 29.4.-1.5.2016 se příslušník našeho automodelářského kroužku  a žák 6. A Lukáš Tříska zúčastnil Mistrovství ČR žáků konaného na autodráze v Jihlavě, kde dosáhl opravdu velkého úspěchu.

     Startoval ve třech kategoriích mladších žáků.  V kategorii PR-32 obsadil  1. místo a stal se mistrem České republiky. V kategorii PR-24 obsadil krásné 2. místo a v nejrychlejší kategorii  G-12 taktéž 2. místo.


 

 
Divadlo v angličtině? Zvládáme … PDF Tisk Email

V úterý 26.4. měli žáci naší školy jedinečnou příležitost zhlédnout divadelní představení v anglickém jazyce. Profesionální herci ze zlínského Divadelního centra rozesmáli a rozezpívali děti na I. stupni tradiční pohádkou a podařilo se jim vtáhnout do děje žáky II. stupně realistickou hrou o člověku bez domova.

Všichni žáci se na tato představení předem připravili v hodinách jazyka díky dodaným pracovním materiálům, které obsahovaly texty písní, slovíčka, gramatická cvičení a související poslechy.

Celý článek...
 
Přednáška DENTAL ALARM PDF Tisk Email

V rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA se zúčastnily první až čtvrté třídy přednášky na téma orální hygiena. Přednášku vedli studenti zubního lékařství Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Studenti během dvou dnů proškolili žáky v teoretické i praktické části. Žáci se naučili používat kartáčky a důkladně si vyčistit zuby. Děkujeme D. Vlaché a kolegům za spolupráci.

Mgr. Eva Junová 


 

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 42

Vyhledávání

Banner
Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.