Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Školní kolo Zeměpisné olympiády PDF Tisk Email

V úterý 10.1. proběhlo v odpoledních hodinách školní kolo Zeměpisné olympiády. V posluchárně se sešlo celkem 44 žáků, kteří soutěžili ve 3 kategoriích. Kategorie A byla určena 6. ročníkům a zúčastnilo se jí 11 žáků ze 6.A. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie B určená pro 7. třídy, kde se sešlo 19 soutěžících. V poslední kategorii C pro 8. – 9. ročníky soutěžilo 14 žáků. Na každého čekala řada úkolů, které byly rozděleny do tří částí: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část. A soutěžilo se o hodně: na vítěze jednotlivých kategorií čekal nejen postup do okresního kola, drobná cena a jednička, ale také účast na výjezdu v rámci projektu Erasmus+ do Turecka (pro kategorii C) a Lotyšska (pro kategorie A a B)!

Celý článek...
 
Den otevřených dveří a zápis do prvních tříd PDF Tisk Email

DOD

Plánujeme v úterý 21. března 2017. Dopoledne bude škola otevřená pro veřejnost k nahlédnutí do tříd.

Odpoledne od 14 do 17 hodin bude připraven program pro budoucí prvňáčky.

Zápis pro školní rok 2017/2018

Zápis do 1. tříd školního roku 2017/2018 se bude konat v termínu 6. do 7. dubna 2017 a bližší informace budou na webových stránkách zveřejněny !!  1. 3. 2017!!

Informace pro rodiče, kteří zvažují u svých dětí odklad povinné školní docházky:

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 1. 4. do 30. 4. 2017) dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

 

Mgr. Eva Junová, zástup. 1.st.

mob:  602 612 851, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


 

 

 
Týna a její „boty s plechy“ PDF Tisk Email

I v osmé třídě se můžeme setkat v rámci mluvního cvičení se zajímavým koníčkem. Tentokrát se jednalo o step. Týna Dalecká, žákyně 8. B, již od 1. třídy dochází na taneční kroužek stepu.

Vysvětlila nám, jaké kategorie v Trutnově existují – „Klobouček“, „Rodeo“, „Star West“.

Na závěr nám samozřejmě předvedla za hudebního doprovodu i své sólové vystoupení. A proč nadpis boty s plechy? Protože se tak speciálním botám na step říká, mají na podrážce takové plíšky, které jsou zčásti upevněné, aby tak hezky zvonily, prostě „boty s plechy“.

Týno, přejeme ti, aby tě stepování i nadále bavilo a sklízela jsi jen samé úspěchy, sama i v taneční formaci.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka


 

 
Láďa Horák „na audienci“ u Marie Terezie PDF Tisk Email

Více jak tři desítky účastníků z řad studentů víceletých gymnázií (tercie, kvarta) a žáků 8. a 9. ročníků základních škol okresu Trutnov poměřilo své vědomostní síly v okresním kole Dějepisné olympiády na trutnovské ZŠ Komenského dne 17. 1. 2017.

A letošní vyhlášené téma? Marie Terezie a její doba (přesně: „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století“).

Celý článek...
 
Rybář a myslivec v jednom PDF Tisk Email

Dalším velmi zajímavým vyprávěním se pochlubil Honza Štefáček z 6. B třídy. Spojil dva koníčky dohromady. Nejdříve nám popovídal o svých rybářských zkušenostech, vysvětlil, že k rybaření není nutný jen prut, ale i ostatní pomůcky, např. naviják, podběrák, vlasec, těžítko, háček, čeřínek aj. Seznámil nás s tím, kde všude může lovit, jaký byl jeho největší úlovek (viz i fotografie, které přinesl s sebou).

Druhým jeho koníčkem je myslivost, není divu, protože jeho tatínek je také vášnivý myslivec. Přinesl na ukázku parůžky, na parůžku šesteráka vysvětlil, jak se pozná šesterák, co je perlení a růže na parůžku. Nechyběla ani ukázka nábojnic (viz foto).

Vyprávění bylo moc krásné, poutavé a my, Honzo, děkujeme.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
Florbalista – brankář PDF Tisk Email

Maty Šafář, žák 6. B třídy, je výborný hráč florbalu, dokonce skvělý brankář. Je to jeho velký koníček a věnuje mu prakticky veškerou volnou chvilku.

Maty přinesl spoustu ochranných pomůcek a předvedl veškerou svou výbavu, kterou má na florbal.

Vysvětlil, že tento sport k nám přišel ze Švédska, v dnešní době se stal velmi populárním. Jak se hraje, kolik hráčů, jaké jsou kategorie, to vše nám přiblížil velmi poutavě, včetně ukázek (viz foto).

Maty, děkujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů, jen tak dál.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
„Dobrovolná hasička“ PDF Tisk Email

Tímto titulem se pyšní Anička Dimterová ze třídy 6. B. Anička se ve volných chvílích věnuje tomuto koníčku už čtyři roky. Zásluhu na tom má její tatínek, který je zástupcem velitele SDH ve Chvalči.

Anička nás seznámila s pomůckami, které takový dobrovolný hasič potřebuje a používá. Rozpovídala se o funkcích ve sdružení, o závodech, kterých se sama také účastní, ukázala nám i nějaké video nahrávky, kde jsme se mohli podívat, jak takové závody probíhají, jaké se rozlišují kategorie atd.

Aničku tento koníček moc baví a jak říká, zužitkuje zálibu v běhání a vybije si zároveň i svou přebytečnou energii.

Aničko, děkujeme, moc se nám tvé vypravování líbilo.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
JEŽÍŠEK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PDF Tisk Email

Ani tentokrát nepřišly děti o moment překvapení po vánočních prázdninách. Pod stromečkem našly balanční deskové hry, které rozvíjí jemnou i hrubou motoriku nenásilnou a hravou formou.

Překvapením byly dřevěné lyže pro dva. Těšíme se, až všechny hry vyzkoušíme!

Děkujeme Ježíšku. 


 

 
VÁNOČNÍ DÍLNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – OHLÉDNUTÍ PDF Tisk Email

V průběhu adventního období probíhala ve školní družině vánoční dílnička, ve které děti tvořily dárky pro své nejbližší, zdobily okna a stromečky vánočními motivy. Také si vyzkoušely tradiční staročeský recept - sušení křížal z jablíček.

Na společné tvoření se podívejte do fotogalerie.

J. Pauzarová


 

 
PF 2017 PDF Tisk Email

Vánoce 2016 1


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 48

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.