Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Laťka a florbalový turnaj PDF Tisk Email

Laťka a florbalový turnaj se ve čtvrtek 2. 2. 2017 opět po roce staly radostným sportovním předělem mezi oběma pololetími školního roku. Zatímco  florbalisté 7. B si ve své skupině bez porážky podali nejen obě třídy šesťáků, ale i své protějšky ze 7. A, ve skupině starších mezi osmáky a deváťáky bez ztráty jediného bodu podobně triumfovala 9. A.

A laťka? Byla opravdu vysoko. U kategorie šesťáků a sedmáků se nejvýše zastavila na 126 cm (Veronika Sedláková 7. A) a 144 cm (Dominik Martínek 7.B). Mezi osmáky a deváťáky se posouvala na konečných 133 cm  (Denisa Hampelová 9. B) a 164 cm (Jiří Křivský 8. B)!

Nejen všem vítězům, ale též všem soutěžícím blahopřejeme k pěkným výkonům.

M. Píšová, D. Fuchsová, J. Dvorský


 

 
Eurorebus PDF Tisk Email

Také v letošním školním roce se žáci 2. stupně účastní soutěže Eurorebus. Jedná se o vědomostní soutěž, která probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní jednotlivci, školní třídy i celé školy. Na žáky v rámci internetové části soutěže čeká celá řada her a úkolů – korespondenční kola, elektronická kola, bonusovky a doprovodné hry. Nejlepší jednotlivci a třídní kolektivy postupují do krajského kola, které se koná na jaře a ze kterého postupuje 5 nejlepších jednotlivců a tříd do celostátního kola. Hlavní cenou je účast v Expedici Eurorebus, ve hře je ale také spousta individuálních a skupinových cen.

Celý článek...
 
Sklo na výuce ekologie PDF Tisk Email

Zuzka Fialová (9. A) si na hodinu o druhotných surovinách připravila projekt o sklu. Žáky seznámila s jednotlivými druhy skla, jeho zpracováním a využitím.  Povídání doplnila o ukázky jednotlivých výrobků s konkrétními postupy při jejich výrobě a barvení. Na atmosféru se podívejte do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, vyučující ekologie


 

 
Holky a kluci ze 4. a 5. tříd ovládli Novoroční turnaj! PDF Tisk Email

Tradiční turnaj v halové kopané pořádala pro žáky 1. stupně ZŠ Mládežnická. Představilo se na něm 6 týmů, které se utkaly systémem „každý s každým“. Kromě chlapců byly k vidění v akci také dívky, protože podmínkou účasti bylo, že v každém týmu musí být na hřišti neustále alespoň jedna dívka. U nás se střídaly Jessica Smrcová se Sašou Linhartovou. Tým doplnili: Tonda Binek, Adam Trojan, Tomáš Brhel, Jáchym L. Polák, Matěj Rada, Matěj Široký, Matyáš Chmelík a v bráně Adam Sedláček. Tým si vedl skvěle, ani jednou neprohrál, a tak se kluci i holky mohli právem radovat z 1. místa.

Celý článek...
 
Školní kolo Zeměpisné olympiády PDF Tisk Email

V úterý 10.1. proběhlo v odpoledních hodinách školní kolo Zeměpisné olympiády. V posluchárně se sešlo celkem 44 žáků, kteří soutěžili ve 3 kategoriích. Kategorie A byla určena 6. ročníkům a zúčastnilo se jí 11 žáků ze 6.A. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie B určená pro 7. třídy, kde se sešlo 19 soutěžících. V poslední kategorii C pro 8. – 9. ročníky soutěžilo 14 žáků. Na každého čekala řada úkolů, které byly rozděleny do tří částí: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část. A soutěžilo se o hodně: na vítěze jednotlivých kategorií čekal nejen postup do okresního kola, drobná cena a jednička, ale také účast na výjezdu v rámci projektu Erasmus+ do Turecka (pro kategorii C) a Lotyšska (pro kategorie A a B)!

Celý článek...
 
Den otevřených dveří a zápis do prvních tříd PDF Tisk Email

DOD

Plánujeme v úterý 21. března 2017. Dopoledne bude škola otevřená pro veřejnost k nahlédnutí do tříd.

Odpoledne od 14 do 17 hodin bude připraven program pro budoucí prvňáčky.

Zápis pro školní rok 2017/2018

Zápis do 1. tříd školního roku 2017/2018 se bude konat v termínu 6. do 7. dubna 2017 a bližší informace budou na webových stránkách zveřejněny !!  1. 3. 2017!!

Informace pro rodiče, kteří zvažují u svých dětí odklad povinné školní docházky:

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu (od 1. 4. do 30. 4. 2017) dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

 

Mgr. Eva Junová, zástup. 1.st.

mob:  602 612 851, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


 

 

 
Týna a její „boty s plechy“ PDF Tisk Email

I v osmé třídě se můžeme setkat v rámci mluvního cvičení se zajímavým koníčkem. Tentokrát se jednalo o step. Týna Dalecká, žákyně 8. B, již od 1. třídy dochází na taneční kroužek stepu.

Vysvětlila nám, jaké kategorie v Trutnově existují – „Klobouček“, „Rodeo“, „Star West“.

Na závěr nám samozřejmě předvedla za hudebního doprovodu i své sólové vystoupení. A proč nadpis boty s plechy? Protože se tak speciálním botám na step říká, mají na podrážce takové plíšky, které jsou zčásti upevněné, aby tak hezky zvonily, prostě „boty s plechy“.

Týno, přejeme ti, aby tě stepování i nadále bavilo a sklízela jsi jen samé úspěchy, sama i v taneční formaci.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka


 

 
Láďa Horák „na audienci“ u Marie Terezie PDF Tisk Email

Více jak tři desítky účastníků z řad studentů víceletých gymnázií (tercie, kvarta) a žáků 8. a 9. ročníků základních škol okresu Trutnov poměřilo své vědomostní síly v okresním kole Dějepisné olympiády na trutnovské ZŠ Komenského dne 17. 1. 2017.

A letošní vyhlášené téma? Marie Terezie a její doba (přesně: „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století“).

Celý článek...
 
Rybář a myslivec v jednom PDF Tisk Email

Dalším velmi zajímavým vyprávěním se pochlubil Honza Štefáček z 6. B třídy. Spojil dva koníčky dohromady. Nejdříve nám popovídal o svých rybářských zkušenostech, vysvětlil, že k rybaření není nutný jen prut, ale i ostatní pomůcky, např. naviják, podběrák, vlasec, těžítko, háček, čeřínek aj. Seznámil nás s tím, kde všude může lovit, jaký byl jeho největší úlovek (viz i fotografie, které přinesl s sebou).

Druhým jeho koníčkem je myslivost, není divu, protože jeho tatínek je také vášnivý myslivec. Přinesl na ukázku parůžky, na parůžku šesteráka vysvětlil, jak se pozná šesterák, co je perlení a růže na parůžku. Nechyběla ani ukázka nábojnic (viz foto).

Vyprávění bylo moc krásné, poutavé a my, Honzo, děkujeme.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
Florbalista – brankář PDF Tisk Email

Maty Šafář, žák 6. B třídy, je výborný hráč florbalu, dokonce skvělý brankář. Je to jeho velký koníček a věnuje mu prakticky veškerou volnou chvilku.

Maty přinesl spoustu ochranných pomůcek a předvedl veškerou svou výbavu, kterou má na florbal.

Vysvětlil, že tento sport k nám přišel ze Švédska, v dnešní době se stal velmi populárním. Jak se hraje, kolik hráčů, jaké jsou kategorie, to vše nám přiblížil velmi poutavě, včetně ukázek (viz foto).

Maty, děkujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů, jen tak dál.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 7 z 45

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.