Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Vánoční florbalový turnaj PDF Tisk Email

Žáci ze Školního parlamentu si přáli zorganizovat sportovní turnaj mezi třídami.

Před vánočními prázdninami se konal již tradiční vánoční turnaj mezi jednotlivými třídami. Každá třída si určila název týmu. Podmínkou byla dívka po celou dobu utkání na hřišti. Hrál „každý s každým“.

Nejprve začalo klání mezi šestými a sedmými ročníky. Vítězem se stalo mužstvo 7. B, na druhém místě skončila 7. A a na třetím místě skončila 6. B.

V druhé části nastoupili žáci osmých a devátých tříd. Vítězem se stala třída 9. B, na druhém místě skončila 8. A a na třetím místě 8. B (rozhodl vzájemný zápas).

Ve třetí části se střetla vítězná třída s týmem učitelů, na který se žáci velmi těšili a doufali, že nebudou poraženi. Tým učitelů zvítězil 8:3 – měl velmi šikovného a výkonného brankáře!

Všichni si sladkou odměnu svým výkonem zasloužili. Na závěr poděkování paní učitelce Fuchsové, která všechny zápasy pískala.

Připomeňte si celý turnaj na přiložených fotografiích.

 

 

Jana Matěnová


 

 

 

 
Zápis do prvních tříd PDF Tisk Email

pdf button Zápis do prvních tříd a den otevřených dveří. Více informací zde.


 

 
Ředitelské volno PDF Tisk Email

Z technických důvodů - vytápění objektu školy a probíhajících oprav, uděluje ředitelka školy na čtvrtek 3. ledna a pátek 4. ledna 2013 ředitelské volno. V uvedených dnech nebude v provozu žádné oddělení školní družiny ani školní jídelna. 


 
Veselé Vánoce PDF Tisk Email

vanoce


 
Krakonošova zahrádka PDF Tisk Email

Soutěž pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií o nejlepší interaktivní mapu Krkonoš se zaměřením na přírodní zajímavosti a krásy. Propozice zde pdf button ke stažení


 

 
Adopce ježka na zimu PDF Tisk Email

 

V úterý 4. prosince navštívil naši školu p. Ing. Bílek z KRNAPu a přivezl k adopci ježka na zimu. Aby péče byla správná, vždy jsou čtvrťáci, kteří o něho pečují „proškoleni“, na besedě se dozví spoustu informací o jeho životě v přírodě i v záchranných stanicích.

V útulcích jsou přes zimu ježci narození během léta a nastávající zimu mají malou váhu a nepřežili by. Jsou ošetřeni lékařem a zbaveni parazitů.

Ježek ze záchranné stanice nebude ve Školním klubu po dobu zimy sám, již je zde umístěn ježek, kterého nalezl p. Vít a nechal ho ošetřit u veterinárního lékaře.

Celý článek...
 
Projekt Bodlinka u nás PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 14:12

Žáci 4. B pod vedením p. učitelky Lenky Koritenské připravili projekt o Bodlince, která je adoptovaná ve Školním klubu. Děti se seznámily s životem ježka v přírodě, s jeho potravou a možným nebezpečím. Na závěr si každý žák Bodlinku vyrobil.

Jana Matěnová


 

 

Aktualizováno Pátek, 14 Prosinec 2012 09:47
 
Prevence osmých a devátých ročníků s Policií ČR PDF Tisk Email

6. a 7. prosince proběhla na naší škole beseda s nprap.Udo Ertnerem, který je tiskovým mluvčím PČR. Žáci se seznámili s trestní odpovědností, domácím násilím, šikanou a dalšími aktuálními tématy. Žáci se aktivně zapojovali do besedy, měli možnost pokládat otázky.

 

 

 

Jana Matěnová


 

 

 

 
Pojďte s námi do pravěku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Úterý, 11 Prosinec 2012 12:44

V úterý 20. listopadu 2012 se v odpoledních hodinách v muzeu Podkrkonoší Trutnov konala přednáška pana Mgr. Ondřeje Vašaty na téma: „Pojďte s námi do pravěku“. Přednášky se mohli zúčastnit všichni žáci druhého stupně základních škol. Z naší školy této nabídky využilo pět žáků ze třídy 7. B, Karolína Bazsoóvá, Pavlína Holečková, Dominik Hojný, Vojtěch C´miel a David Peprník. S dalšími trutnovskými školami jsme měli možnost prohlédnout si nové archeologické nálezy z Trutnovska. Jak pan Vašata poznamenal, v letošním roce se s nálezy „roztrhl pytel“. Pravěké předměty byly objeveny v Poříčí, Velkých Svatoňovicích, Studenci, Debrném i v Žacléři. Do rukou se nám dostaly pazourky, sekery, sekeromlaty z doby kamenné, ale také unikátní bronzové sekyrky z doby bronzové. Mladší archeologické nálezy z doby železné a následujícího římského období byly zastoupeny keramikou a mnoha fotografiemi. Žákům byla také nabídnuta možnost podílet se na jaře roku 2013 na dalších archeologických průzkumech na Trutnovsku. Kdo ví, třeba se jim také podaří nalézt nějaký ten pazourek.

Děkujeme za poutavé vyprávění

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

Aktualizováno Úterý, 11 Prosinec 2012 12:46
 
FLORBALISTKY Z 1. STUPNĚ JSOU 3. NEJLEPŠÍ V KRAJI !!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Úterý, 11 Prosinec 2012 12:38

Ve čtvrtek 29.11.2012 se ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem konalo krajské kolo Poháru ČFbU pro žáky a žákyně 1. stupně ve florbale, kde se představily i naše florbalistky ze 4. a 5. tříd. Přestože odjížděly v ne úplně nejsilnější možné sestavě, postaraly se o velký úspěch naší školy.

     Turnaj zahájily proti dívkám ze ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem, se kterými v okresním kole prohrály 3:8. Holky na soupeřky doslova vlétly a po poločase vedly 5:1. Ve druhém poločase ale Strž přidala a začala hrát svou hru. Nakonec jsme byly rády za těsné vítězství 6:5. I ve druhém zápase proti Dream teamu (Nové Město nad Metují) začaly holky velmi dobře a po poločase vedly 5:2. Po zápase se pak radovaly z vítězství 6:4. Díky ostatním výsledkům nastupovaly k poslednímu utkání ve skupině s jistotou postupu do semifinále z 1. místa. Přesto zápas nevypustily a vyhrály 5:2.

Aktualizováno Úterý, 11 Prosinec 2012 12:39
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí41424344454647DalšíKonec »

Strana 45 z 47

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.