Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Ochutnávka mléčných výrobků PDF Tisk Email

před třídními schůzkami ve vestibulu školy

ochutnavka web

 
VÝSLEDKY ZÁVODU AUTOMODELÁŘŮ PDF Tisk Email

aneb 20. října 2016, Trutnov a seriál DDM CUP 2016/2017

 

Rok se s rokem sešel a ve čtvrtek v podvečerních hodinách se uskutečnil první ze závodů již 4. ročníku DDM cupu a to konkrétně na dráze v Trutnově. Čekal se velký příval přespolních, ale nakonec i vzhledem k pracovnímu a rodičovskému vytížení, dorazil pouze jeden a to Adam Beran.

Celý článek...
 
Prevence šikany v šestých ročnících PDF Tisk Email

Naši školu navštívila metodička prevence Mgr. Lenka Mikesková a koordinátor prevence kriminality Mgr. Jana Bábik a s našimi žáky pracovali na téma šikany. Součástí dvouhodinového semináře byl i film Mezi stěnami, který s nimi rozebrali a věnovali se jednotlivým problémům, které se šikanou souvisí. 

Mgr. Jana Matěnová, metodik prevence školy


 
ZLATO V 9.A PDF Tisk Email

V přírodopisu probíráme neživou přírodu a učíme se o nerostech. Zuzka Fialová si připravila projekt o zlatu. Seznámila žáky s jeho významnými nalezišti,  vlastnostmi a využitím v praktickém životě. Dále žákům vysvětlila zjišťování kvality zlata, puncu a o významu zlatých cihel. Na tuto práci naváže jejich exkurze do České národní banky v Praze  v rámci výuky výchovy k občanství.

Mgr. Jana Matěnová, vyučující přírodopisu. 


 
Ředitelské volno PDF Tisk Email

V pondělí 24. října a v úterý 25. října je vyhlášeno ředitelské volno z důvodu začátku rekonstrukce rampy u školní jídelny.

 

                                                      vedení školy


 

 
Vůně bylinek ve školní družině – levandulové panenky PDF Tisk Email

Levandule má neocenitelné léčebné účinky, a tak jsme pro maminky zhotovili levandulové panenky pro zdraví i pro radost. Podívejte se na naši tvořivou dílnu a naše šikovné prstíky.

za ŠD J. Pauzarová


 

 
Přednáška o myslivosti ve školní družině PDF Tisk Email

4.  říjen  je vyhlášen jako Světový den zvířat, a právě k této příležitosti jsme uspořádali přednášku o myslivosti. Tohoto úkolu se ujal žák 4. A Šimon Veinert, který má na svůj věk  výborné přírodovědné znalosti, ale také zkušenosti. Sám si zajistil potřebné pomůcky k přednášce a úkolu se zhostil s přehledem. Jeho poutavé vyprávění si poslechlo téměř 130 dětí. Pozorné posluchače odměnil knihami, obrázky a puzzle s tematikou o myslivosti.

Děkujeme ti,  Šimone. Kolektiv vychovatelek a kamarádů ze všech oddělení.


 

 
Přírodovědný klokan PDF Tisk Email

Stejně jako každý rok na podzim, tak i letos, čekal na žáky osmých a devátých ročníků Přírodovědný klokan. A tak 12. 10. obdrželi 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, chemie, fyziky a matematiky. Během 40 minut v kartě zaškrtávali své tipy na správné odpovědi. K 24 bodům, s nimiž každý z nich vstupoval do soutěže, pomalu přidávali další, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde:

Celý článek...
 
DDM - cup 2016/2017 PDF Tisk Email

Dne 20.10.2016 od 17:30 hod se uskuteční první závod nového ročníku DDM-cupu

více informací - POZVÁNKA


 

 

 
Junák – český skaut PDF Tisk Email

 Jéňa Hruda je hrdým členem této organizace.

 Poutavě nám vyprávěl o tom, jak organizace funguje, co všechno ve skautu podnikají, jako například dlouhé výpravné výlety, tábory, co se ve skatu všechno učí, ukázal nám různé druhy uzlů, malý přenosný vařič, křesadlo. Vysvětloval, co znamenají nášivky na košili. (viz fotogalerie)

 Spolužáci mu dávají všetečné dotazy, Jéňa pohotově a zasvěceně odpovídal. Na závěr připravil pro spolužáky hru v kroužku

 Mluvní cvičení se nám všem moc líbilo.

 Děkujeme.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka


 

 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 46

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.