Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Plavání a já PDF Tisk Email

I tentokrát jsme v rámci mluvního cvičení vyslechli a zhlédli mluvní cvičení žákyně 6. B Valinky Bryknarové, které bylo na téma plavání.

Plavání je velkou zálibou Valči, jak by také ne, vždyť ve vodě je 6x týdně.

Valinka nám vyprávěla, že plave vlastně od 9 měsíců, k plavání ji přivedl tatínek, takřka denně je v bazénu. Jezdí na závody, ve kterých byla úspěšná, na ukázku samozřejmě přinesla i své medaile.

Děti dávaly spolužačce různé dotazy, na které velmi pohotově odpovídala, a my jsme se mohli díky tomu dozvědět, co je to rozplavba, polohový závod, jaký je její oblíbený plavecký styl, kdo je jejím velkým vzorem a klubovým trenérem.

Mluvní cvičení bylo velmi pěkné a nám všem se moc líbilo.

Děkujeme.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
Za Lochnesskou do Skotska PDF Tisk Email

Nabídka zájezdu pro žáky 

Termín:  9.6. – 16.6.2017

více informací najdete ZDE 


 

 
Praha – ČNB - 9. A PDF Tisk Email

Pátek 4. 11. 2016 byl jako stvořený k výletu do Prahy. Našim hlavním cílem byla exkurze do České národní banky. Po tříhodinové cestě rychlíkem jsme dorazili na místo. Krásnou procházkou přes Václavské náměstí jsme dorazili k orloji na Staroměstském náměstí právě včas, abychom ho viděli v akci. Celetná ulice nás pak dovedla přímo k budově ČNB. Po obědě a nákupu dárků nás již očekávali v bance. Téměř dvouhodinová exkurze utekla jako voda a jistě bychom uvítali i její prodloužení. Největším zážitkem byla možnost pohrát si se zlatou cihličkou. Museli jsme ji tam bohužel nechat a spěchat na vlak, který nás bezpečně dovezl zpět do Trutnova.

Mgr. Martin Rusz

 


 

 
Muzeum Podkrkonoší 6.A a 6.B PDF Tisk Email

V týdnu před podzimními prázdninami se žáci šestých tříd vypravili do trutnovského Muzea Podkrkonoší, aby se dověděli pár zajímavostí z historie našeho města. Hlavním tématem byla Prusko-rakouská bitva v roce 1866. Největším zážitkem po velmi zajímavém vyprávění byla pro děti možnost vyzkoušet si, jak těžké bylo nosit a používat zbraně v bitvě. 

6. B

6. A 

 

Mgr. Martin Rusz


 

 
Trestní zodpovědnost po dovršení patnácti let PDF Tisk Email

Začátkem listopadu přijala pozvání Bezpečnostně právní akademie z Malých Svatoňovic a pro žáky osmých a devátých ročníků připravila základní informace o pojmech v trestním řízení – krádež, loupež, přestupek, trestný čin, vandalismus, trestní rejstřík  a další nebezpečí, které na žáky „číhá“.

Druhá část besedy probíhala v tělocvičně. Proběhla ukázka sebeobrany při napadení.  Bonusem navíc byla možnost se aktivně zúčastnit nácviku.

Na atmosféru se podívejte do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, metodik prevence


 

 
Prevence pro sedmáky PDF Tisk Email

Další preventivní aktivita pro žáky sedmých ročníků proběhla začátkem listopadu na téma Poruchy příjmu potravy. Besedu lektorovala Mgr. Lenka Mikesková, vedoucí metodik prevence v Trutnově. V rámci dvouhodinového semináře se promítl film Lehká jako dech a následně žáci diskutovali o nebezpečích spojených s mentální anorexií a bulimií.

Mgr. Jana Matěnová, metodik prevence


 

 
Podzim v 1.C PDF Tisk Email

V měsících září a říjen si prvňáčci vyráběli výzdobu do své třídy. Zvládli jablíčka, houby, ježky i papírové draky. V posledním týdnu před prázdninami jsme díky Nicol, která nám přinesla dýně, společně dlabali. Dýně nám krásně svítily ve třídě i na chodbě. Tam jsme k nim ještě vytvořili strašidelné obrázky s duchy a netopýry. Mile nás překvapil Mareček, který společně s maminkou napekl pro celou třídu halloweenské muffiny. Všichni jsme si moc pochutnali.

Bc. Jana Synková


 

 

 
Sběr papíru PDF Tisk Email

Sběr papíru bude probíhat od 1. listopadu do 11. listopadu.

V týdnu od 1.11. do 4.11. v době od 7:00h do 8:00h a od 13:00h do 14:30h

V týdnu od 7.11. do 11.11. v době od 13:00h do 14:30h


 

 
Činnost Nadačního fondu Domus PDF Tisk Email

více informací k nahlédnutí ZDE 


 

 
Ochutnávka mléčných výrobků PDF Tisk Email

před třídními schůzkami ve vestibulu školy

ochutnavka web

 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 47

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.